Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

 

Historia PCO S.A. - ponad 40 lat na rynku - tradycja i solidność

 

PCO S.A. stało się pierwszym w Polsce i do teraz jest nie tylko największym, ale niemal jedynym producentem  wyrobów optoelektronicznych z zastosowaniem techniki termowizyjnej, noktowizyjnej i laserowej. Optoelektronika i technika laserowa to dziedziny, których dynamiczny rozwój rozpoczął się w końcu lat 60'. i na początku 70'.

Do chwili obecnej systemy termowizyjne, noktowizyjne i laserowe są niezbędnym elementem wyposażenia niemal każdego typu bojowego sprzętu wojskowego.

 

 

PCO S.A. powstało w 1976 roku pod nazwą „Przemysłowe Centrum Optyki w budowie”. W roku 1994 zostało przekształcone w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa „Przemysłowe Centrum Optyki Spółka Akcyjna”.

PCO S.A. od początku swojego istnienia posiada status przedsiębiorstwa obronnego i realizuje zadania obronne dla potrzeb obrony i bezpieczeństwa państwa jako jedyny polski producent wyrobów optoelektronicznych.

W 2008 roku działalność spółki została przeniesiona do nowej siedziby przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 28 w Warszawie.

PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. konsolidującej polski przemysł obronny.  

 

 

 

Innowacyjna gospodarka, Narodowa strategia spójności
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Polska Platforma Technologiczna FotonikiI Konferencja Optoelektroniczna