Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

 

PCO S.A. należy do grona najbardziej innowacyjnych spółek przemysłu obronnego w Polsce. Posiada nowoczesne zaplecze techniczne wyposażone w technologię służącą do produkcji najnowocześniejszych urządzeń optoelektronicznych.

 

Innowacje


Wśród najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystywanych przy produkcji są:

 

Innowacje

TECHNOLOGIA PRODUKCJI ELEMENTÓW OPTYCZNYCH Z UŻYCIEM MASZYN CNC NA TWARDYM PODŁOŻU.

Polerowanie powierzchni na twardym podłożu wykonuje się narzędziem w kształcie czaszy lub grzyba o odpowiedniej geometrii z zamocowaną ( przyklejoną ) folią poliuretanową. 

 

Innowacje

TECHNOLOGIA PRODUKCJI ASFERYCZNYCH ELEMENTÓW OPTYCZNYCH.

Unikalna w skali kraju technologia produkcji elementów asferycznych pracujących w zakresie światła widzialnego i w podczerwieni.
Wprowadzenie tej technologii otworzyło możliwość projektowania układów optycznych o nowych lepszych niż dotychczas uzyskiwanych parametrach.

 

Innowacje

TECHNOLOGIA POWLEKANIA PRÓŻNIOWEGO ELEMENTÓW OPTYCZNYCH.

Proces nanoszenia cienkich warstw optycznych na elementach optycznych realizowany jest przy użyciu aparatury wysokiej próżni – AWP  wyposażonej w źródła wyparowania termicznego i działa elektronowe.

 

Innowacje

TECHNOLOGIA PRODUKCJI CZĘŚCI MECHANICZNYCH Z WYKORZYSTANIEM MASZYN CNC.

Specyfiką procesów technologicznych realizowanych na Wydziale Produkcji Części Mechanicznych jest duży stopień skomplikowania kształtów wykonywanych części oraz wysokie wymagania dotyczące dokładności wymiarowej i stanu powierzchni. Do produkcji detali stosuje się centra obróbcze CNC. W chwili obecnej ~ 70% części mechanicznych wyrobów produkowanych seryjnie wykonywanych jest na  tych obrabiarkach. Maszyny te upraszczają i przyspieszają proces produkcji.

 

Innowacje

TECHNOLOGIA MONTAŻU KOŃCOWEGO URZĄDZEŃ TERMOWIZYJNYCH.

Oddział Uruchomienia Końcowego Wyrobów zajmuje się strojeniem i justowaniem wyrobów. Wyposażony jest w wysoko wyspecjalizowany sprzęt elektroniczny i stanowiska do montażu elementów SMD zabezpieczone przed wpływem ładunków elektrostatycznych. Stanowiska justerskie i kontrolne podlegają cyklicznej kontroli służb pomiarowych  i znajdują się w klimatyzowanych pomieszczeniach.

 

Innowacje

TECHNOLOGIA TESTOWANIA I ODBIORU GOTOWYCH WYROBÓW.

Oddział testowania wyrobów - Stacja Prób  wyposażona jest w nowoczesne stanowiska pomiarowe oraz oprzyrządowanie niezbędne do prowadzenia badań zdawczo-odbiorczych i okresowych wyrobów produkowanych w PCO S.A. Dzięki rygorystycznym testom wyroby PCO S.A. są wytrzymałe oraz niezawodne, dzięki czemu otrzymują wysokie oceny od użytkowników.

 

Innowacyjna gospodarka, Narodowa strategia spójności
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Polska Platforma Technologiczna FotonikiI Konferencja Optoelektroniczna