Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Uniwersalny system samoosłony pojazdu SSP-1 OBRA-3

Uniwersalny system samoosłony pojazdu SSP-1 Obra-3 – przeznaczony jest do wykrywania opromieniowania pojazdów, obiektów wojskowych przez impulsowe dalmierze lub oświetlacze laserowe oraz postawienia zasłony dymnej w kierunku, z którego nastąpiło opromieniowanie.

System posiada zdolność aktualizacji kierunku, z którego następuje opromieniowanie, uwzględniającą ruch pojazdu lub jego wieży, eliminuje promieniowanie odbite oraz umożliwia komunikację z systemem kierowania ogniem lub innymi systemami pojazdu.

System zapewnia sygnalizację optyczną i akustyczną o opromieniowaniu wskazującą kierunek, rodzaj urządzenia opromieniowującego, czas od początku opromieniowania. System przystosowany jest do odpalania wyrzutni granatów dymnych w trybach pracy: ręcznym, półautomatycznym i automatycznym. W zależności od rozmieszczenia zespołów, system może być obsługiwany przez dowolnego członka załogi. Zastosowanie dodatkowego pulpitu odczytowego umożliwia obserwację wskazań systemu przez drugiego członka załogi.


Szczegóły dotyczące części składowych systemu zaprezentowaliśmy w folderze dostępnym do ściągnięcia.

 

PLIKI DO POBRANIA
Innowacyjna gospodarka, Narodowa strategia spójności
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Polska Platforma Technologiczna FotonikiI Konferencja Optoelektroniczna